Vestuviniai žiedai: kaip derinti visus klausimus nuotoliniu būdu?

Nors dažna pora vestuvinius žiedus keliauja apžiūrėti ar užsisakyti gyvo kontakto metu, vis dažniau pasitaiko tokių būsimų jaunavedžių, kurie visus reikalus derina nuotoliniu būdu. Tai išties patogu tiek emigrantams, tiek ir atsižvelgiant į dabartinę situaciją dėl viruso, kurios metu rekomenduojamas kuo mažesnis kontaktavimas su aplinkiniais. Vis dėlto juvelyrai pastebi dažnai pasitaikančias vestuvinių žiedų derinimo klaidas, kurios pasitaiko būtent užsisakant juos nuotoliniu būdu. Tad šiandien apie tai, kaip išvengti derinimo klaidų, kad juvelyriniai dirbiniai būtų nepriekaištingi.

Vestuviniai žiedai „Santorini

Dažniausiai pasitaikančios žiedų derinimo klaidos nuotoliniu būdu 

 1. Klaidingai matuojamas žiedo dydis. Dažnai, ypač vyrai, mėgsta užsisakyti per didelius žiedus, nes nėra pratę nešioti papuošalų apskritai. Todėl atsitinka taip, kad vyriškoji lytis išsirenka per didelius žiedus ir juos pameta, tad vėliau tenka užsakyti naujus.

Kaip taisyklingai išmatuoti žiedo dydį? 

Ateinant tiesiai pas juvelyrą, žiedo dydį išmatuos profesionalus juvelyras, tad jokių bėdų tikrai nekils. Tačiau jei atvykti galimybės nėra, tenka ieškoti kitų sprendimų. Tad kaip išsimatuoti žiedo dydį, kad šis nebūtų nei per didelis, nei per mažas?

Vienas iš lengviausių būdų – išmatuoti piršto storį su siūlu ar virvele. Apjuoskite pirštą siūlu ir išmatuokite kokio storio jis yra. Matuoti, žinoma, reikia tą pirštą ant kurio ketinama nešioti vestuvinį žiedą. Svarbu, kad per daug nesuveržtumėte siūlo, tačiau ir per daug neatlaisvintumėte jo. Tuomet įsiminkite matmenis ir perduokite juos juvelyrui, kuris gamins žiedus.

 1. Aukso praba. Užsakovai dažnai nesupranta, kuo skiriasi 14K (585) ir 18K (750) aukso prabos. Ypač nesupranta, kodėl 18K auksas žymiai brangesnis. Gyvai apsilankius studijoje galima pamatyti, kad skiriasi skirtingų prabų aukso spalva. Paveikslėlyje taip pat sunku matyti skirtumą, tačiau jis iš tiesų yra!

Svarbu paminėti, kad aukso praba 750 parodo, kad žieduose yra ne mažiau 75 procentai gryno aukso. Likę procentai yra priemaišos. Kuo praba didesnė, tuo papuošale daugiau aukso, todėl ir juvelyrinis dirbinys kainuoja brangiau.

 1. Renkantis žiedus nuotoliniu būdu negalima pasimatuoti ir realiai patikrinti, kaip atrodo skirtingų pločių žiedai ant Jūsų rankos. Pasitaiko, kad žmonės galvoja, jog jiems užteks 2 mm pločio žiedo, tačiau neįvertina, kad tai visai siauras žiedelis, kurio nė nepavadintumėte vestuviniu. Nutinka ir atvirkštinių atvejų, kai klientai išsirenka labai plačius – 7 ar net 9 mm pločio žiedus, tačiau tik pasimatavus pamatoma, kad tokio pločio žiedai vizualiai patrumpina pirštus, tad bus tinkamas ne visiems.
 2. Jei būna kuriamas naujas modelis būtent klientams (ne iš el. parduotuvės) – tuomet kyla rizika nesusikalbėti. Dažnai klientai galvose turi susikūrę vienokį dizainą, tačiau gyvai tai gali atrodyti visai kitaip. Taip pat, žiedai vertinami ne tik iš estetinės pusės, bet ir iš techninės. Gali pasitaikyti, kad klientai turi nerealių idėjų, kurios puikiai atrodo jų galvose, tačiau tik gyvai kalbant su juvelyru galima įsitikinti, ar tokį modelį tikrai galima sukurti ir, ar jis bus patogus. Dažnai pasitaiko, kad gražus žiedas – nebūtinai patogus ir atvirkščiai.
 3. Žiedų forma. Dažniausiai žiedai skirstomi į apvalius ir kampuotus. Gyvo kontakto metu, žiedo formą galima pasirinkti besimatuojant, nuotoliniu būdu to padaryti negalima. Labai dažnai pasitaiko, kad žmonės įsivaizduoja, kad jiems yra tinkama viena forma, tačiau pasimatavus supranta, kad tinkama yra visiškai kita.
Apvalios ir kampuotos formos klasikiniai vestuviniai žiedai

Žiedai nebūtinai turi būti vienodi 

Nors dažnai manoma, kad vestuviniai žiedai turi būti vienodi ar bent panašūs, tai jau nebėra griežta taisyklė. Tad jei vienas nori ypač įmantraus, o kitas paprastesnio – pirmyn!

Šiuo metu vyrauja tendencija, darytis vienodus žiedus, tačiau juose paslėpti skirtingas detales: brangakmenius, graviravimą ir pan. Žinoma, dažniausiai, puošnesnius žiedus su deimantais renkasi nuotakos, o vyrai ima paprastus arba su minimaliu graviravimu žiedus. Jei būsimasis jaunikis nemėgsta blizgančių detalių, jo žiedas gali būti puošiamas unikaliais raižiniais, medžio, gintaro ar skirtingų metalų intarpais.

Taip pat žiedai gali būti visiškai skirtingi: skirtingų formų, aukso prabos, spalvų ir t. t. Pavyzdžiui, nuotakos žiedas gali būti apvalus, aukso spalva derinama su sužadėtuvių žiedu, na, o tuo tarpu jaunikio žiedas gali būti kampuotas ir jo pageidaujamos prabos. Dar viena tendencija vyraujanti pastaruosius kelerius metus – skirtingi žiedai, bet viena žinutė. Tad jeigu norite skirtingų žiedų, bet norite kažko bendro, paslėpkite bendrą, mylinčią žinutę: paveikslėlį, runą, žodį, graviravimą, piršto antspaudą ir pan. Fantazijai ribų nėra!

Vestuviniai žiedai „Saturno

Įdomios graviravimo idėjos

 • Širdies plakimo ritmas
 • Mylimojo balso diagrama
 • Zodiako ženklai (po kokiu zodiako ženklu tuoksitės, susipažinote, susižadėjote ir pan.)
 • Runos
 • Piršto antspaudai
 • Mėgstamo filmo ar knygos trumpa citata
 • „Nuo šiol ir amžinai“
 • „Per amžius“
 • Svarbūs žodžiai užsienio kalba, pavyzdžiui, žodis meilė angliškai, ispaniškai, kiniškai, prancūziškai ir t. t.
 • „Aš Tavo, Tu mano“
 • „Tu – geriausia, ką turiu“
 • „Dėl milijono priežasčių“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *