Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus nuotoliniu būdu?

Sulaukus Naujųjų metų pozityvios nuotaikos po truputėlį grįžta ir vis daugėja vestuvinius žiedus besirenkančių porų.  Žinoma, išsirinkti papuošalą, kurį nešiosite visą gyvenimą nuotoliniu būdu, gali būti iš tiesų sudėtinga užduotis, tačiau tikrai įmanoma. Paruošėme Jums keletą patarimų, kurie padės Jums išsirinkti vestuvinius žiedus net gyvai jų nesimatavus.

Vestuviniai žiedai „Santorini“

Forma

Pirmiausiai, reikėtų pagalvoti, kokios žiedų formos norite – klasikinės apvalios ar kampuotos. Apvali forma labiau tiks trumpesnių pirštų savininkams, kadangi išgaubtas žiedo rėmelis vizualiai pailgins Jūsų pirštus. Tuo tarpu kampuota forma labiau tiks ilgesnių pirštų savininkams, tačiau pasirinkus mažesnį rėmelio plotį, gali tikti visiems. Kampuota žiedų forma atrodo moderniai bei patiks ieškantiems griežtesnių formų. Taip pat, prie šios formos žiedų puikiai dera įvairios eternity tipo deimantinės juostelės, kurios paprastai dovanojamos sutuoktuvių jubiliejaus ar kita įsimintina proga.

Klasikiniai vestuviniai žiedai (apvalūs kairėje ir kampuoti dešinėje pusėje)

Plotis

Renkantis vestuvinius žiedus, populiariausias žiedo pločio variantas yra 3-4 milimetrai. Taip pat, poros žiedų pločiai nebūtinai turi būti vienodi, kadangi rankų dydžiai išties labai skiriasi. Dažniausiai vyriškas žiedas būna platesnis nei moteriškas. Jei namų sąlygomis norite pasimatuoti, kaip skirtingo pločio žiedai atrodys ant Jūsų rankos, tą paprasčiausiai galite padaryti iškirpdami skirtingo pločio popierines juosteles bei palyginti jas prie pirštų. Jei įprastai žiedų niekada nenešiojate, nesirinkite platesnio nei 6 mm varianto – galite ilgai užtrukti priprantant prie tokio papuošalo.

Metalas

Dažniausiai vestuviniai žiedai yra gaminami iš aukso arba platinos. Renkantis auksinius žiedus, pirmiausiai reikėtų išsirinkti norimą metalo spalvą. Geltono arba rausvo aukso žiedai puikiai atrodys prie šviesios lietuviškos odos atspalvio. Baltas auksas tiks šiek tiek tamsesnio odos atspalvio savininkams. Tam, kad baltas auksas įgautų šaltą toną, žiedas yra dengiamas rodžio medžiaga, kuri padeda išgauti tolygią baltą spalvą. Galbūt nežinojote, bet natūrali balto aukso spalva yra švelniai gelsva.

Auksas būna 14K ir 18K prabos. Žymėjimas 14K atitinka 585 aukso prabą ir reiškia, kad lydinyje yra 58.5 % gryno aukso. Žymėjimas 18K atitinka 750 aukso prabą ir reiškia, kad lydinyje yra 75 % gryno aukso. 18K arba 750 prabos auksas yra minkštesnis, taip pat, skiriasi 14K ir 18K atspalviai. 18K geltono aukso žiedas bus ryškesnės, intensyvesnės spalvos, o 18K rausvas auksas bus šiek tiek žemiškesnio, švelniai rusvo atspalvio. Tuo tarpu balto aukso spalvai pasirinkta praba reikšmės neturi.

Ieškantiems balto aukso alternatyvos bei itin tvirto metalo – galima vestuvinių žiedų gamyba iš platinos. Platina yra šalto balto (sidabrinio) atspalvio net nepadengiant jos rodžio medžiaga. Vertėtų žinoti, kad platina yra sveria daugiau, todėl ir Jūsų žiedai bus sunkesni, o tai, žinoma, atsiliepia ir kainai, kadangi gamybai prireikia daugiau medžiagos.

Vestuviniai žiedai „Hilton“

Žiedo dydis

Sudėtingiausia dalis renkantis vestuvinius žiedus nuotoliniu būdu yra nustatyti reikiamą žiedo dydį. Jei moterys nešioja žiedus ir žino savo dydį bent preliminariai, tai vyriškosios lyties atstovams dažnai vestuvinis žiedas būna pirmas papuošalas jų gyvenime, tad ką jau kalbėti apie savo dydžio žinojimą.

Juvelyrikos studijoje piršto dydis yra pamatuojamas specialiu matuokliu, tačiau tai galima padaryti ir namų sąlygomis. Paprasčiausias būdas yra iškirpti popierinę juostelę ir apvynioti aplink tą pirštą, ant kurio bus nešiojamas žiedas. Apvynioti reikėtų kuo tiksliau, nepalikti laisvų tarpelių, nes tai gali lemti paklaidą. Žymekliu reikia pažymėti tą vietą, ties kuria sueina juostelės galai, viską skaičiuoti milimetrais. Gautą skaičių reikia padalinti iš π (3,14). Toks ir bus žiedo dydis. 

Jei šis būdas Jums neatrodo nepakankamai tikslus, turime paruošę ir daugiau patarimų, kaip išmatuoti žiedo dydį, kuriuos rasite ČIA.

Žiedo dizainas

Vestuviniai žiedai gali būti vienspalviai arba dizainas sukuriamas derinant kelias aukso spalvas viename žiede. Taip pat, gali būti išgaunama speciali faktūra – blizgi, matinė ar pasirinkto specialaus rašto. Modernūs vestuviniai žiedai gali būti puošiami briliantais, juodais deimantais arba spalvotais brangakmeniais, tokiais kaip safyrai, smaragdai, rubinai ar kiti. Dažniausiai vestuvinį žiedą papuošti briliantais pasirenka moterys, tuo tarpu vyrų žiedai papuošiami juodais briliantais arba tamsiai mėlynais safyrais.

Vestuviniai žiedai „Jupiter“

Vestuvinius žiedus galima graviruoti. Ir nebūtinai tik vidinėje žiedo pusėje! Galimas ir graviravimas išorėje, kuriama išskirtinė kompozicija. Taip pat, išskirtiniai vestuviniai žiedai gali būti ne tik tradicinės apvalios arba kampuotos formos. Visas žiedas gali būti sukurtas iš tam tikrų Jums svarbių simbolių bei motyvų, todėl toks žiedas bus visiškai autentiškas. Nebijokite eksperimentuoti!

Vestuviniai žiedai „Fabero Nr. 7“

Tikimės, kad šie paaiškinimai bei patarimai Jums padės išsirinkti savo vestuvinius žiedus nuotoliniu būdu. Svarbiausia, nebijokite klausti ir domėtis. Juvelyrikos studijose dirbantys konsultantai yra pasiruošę Jums padėti. Atminkite, kad net ir ne visiškai tikslus pasirinkimas gali būti ištaisytas. Beveik visais atvejais galima pakoreguoti žiedo dydį – sumažinti arba padidinti, o tokia korekcija dažnu atveju yra greita ir nesudėtinga. Taip pat, visada galima padailinti žiedo dizainą. Jei pasirinkote blizgios faktūros vestuvinius žiedus – ateityje galima ant to paties žiedo paviršiaus sukurti matinę ar kitą pasirinktą faktūrą. Be to, klasikinio tipo žiedai visada gali būti papuošti papildomais briliantais ar graviravimu. Net ir po penkerių ar dešimties metų!

Straipsnį paruošė INDIVI juvelyrikos studijos papuošalų ekspertė Viktorija Matuzonytė

1 thought on “Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus nuotoliniu būdu?

  1. Žiedus išsirinkti interneto gan paprasta, o vat vestuvinę suknelę daug sunkiau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *