Kaip išrinkti tobulą sužadėtuvių žiedą nuotoliniu būdu?

Artėjant Šv. Valentino dienai susidomėjimas sužadėtuvių žiedais išauga net kelis kartus. Būtent ši simboliška Meilės diena yra skirta prisipažinti apie savo taurius jausmus bei norą rūpintis vienas kitu visą gyvenimą. Tad, kaip pasirūpinti tobulu sužadėtuvių žiedu ir išgirsti užtikrintą TAIP?

Tikriausiai gerai žinote, kad svarbiausias sužadėtuvių žiedo akcentas yra deimantas. Kuo jis didesnis, baltesnis bei skaidresnis, tuo auga papuošalo kaina, kuri iš esmės ir sudaro pagrindinę žiedo vertę. Todėl, renkant sužadėtuvių žiedą, svarbiausia yra pasirinkti tinkamą deimantą, nuo kurio priklausys ir visas žiedo grožis bei spindėsys. Tačiau, renkant sužadėtuvių žiedą reikia išrinkti ne tik deimantą bei papuošalo dizainą, bet išsiaiškinti ir kitus svarbius momentus. Tad, nuo ko pradėti?

Žiedo dydis

Pagrindinė problema, su kuria tenka susidurti vyrams ieškant sužadėtuvių žiedo yra piršto dydžio nustatymas. Šis klausimas aktualus nepriklausomai nuo to, ar žiedas renkamas nuotoliniu būdu ar apžiūrint studijoje gyvai.

Lengviausias būdas nustatyti žiedo dydį yra išmatuoti jau turimo merginos žiedo skersmenį liniuote. Matuokite tik vidinį skersmenį milimetrų tikslumu. Gautas skaičius milimetrais ir bus žiedo dydis.

Žinoma, jei mergina jokių žiedų lyg šiol nenešiojo, nustatyti žiedo dydį gali tapti iš tiesų sudėtinga. Pirmiausiai, reikėtų kreiptis į artimiausius žmones – merginos tėvus arba drauges, kurios tikrai padės išsiaiškinti žiedo dydį. Tiesa, būtinai susitarkite, kad merginos artimieji neišduotų paslapties jūsų išrinktajai!

Jei nei vienas būdas nepasirodė sėkmingas arba lengvai įgyvendinamas, tuomet visada rekomenduojama rinktis populiariausią žiedo dydį – 16.5. Įdomus faktas, kad būtent šio dydžio žiedų visame pasaulyje yra nuperkama daugiausiai.

Atminkite, net ir nepataikius su dydžiu, beveik visais atvejais galima jį pakeisti! Klasikinio dizaino žiedai gali būti drąsiai mažinami arba didinami bent vienu pilnu dydžiu. Tuo tarpu sudėtingesnio dizaino žiedai su papildomais šoniniais briliantais gali būti mažinami arba didinami iki pusės dydžio. Dydį sudėtingiausia arba neįmanoma pakeisti tik tuo atveju, jei deimantai išdėstyti per visą žiedo rėmelį pilnai, tačiau net ir šiuo atveju pirmiausiai reikėtų pasiteirauti juvelyrikos studijos konsultantų, kurie pasiūlys Jums geriausią sprendimą.

Sužadėtuvių žiedas „Galaxy“

Deimanto forma

Populiariausia deimanto forma renkantis sužadėtuvių žiedą yra apvali. Apvalios formos deimantas yra vadinamas briliantu. Gana dažnai sulaukiame klausimo „Kuo deimantas skiriasi nuo brilianto?“, tad norime patikslinti, kad briliantas yra tas pats deimantas, tik jo forma yra apvali ir turi savo atskirą pavadinimą. Vertėtų pabrėžti, kad ši forma dėl savo dėkingo briaunavimo atspindi daugiausiai šviesos, todėl ir labiausiai žėri bei spindi.

Sužadėtuvių žiedas „Viva“

Antroji pagal populiarumą deimanto forma yra vadinama princesės forma. Tai kvadrato formos deimantas, kurį mėgsta modernios klasikos ieškantys pirkėjai. Ši forma taip pat išsiskiria savo žaižaravimu, todėl dažniausiai pasirenkama kaip brilianto alternatyva.

Sužadėtuvių žiedas „Kastro“

Stačiakampio bei ovalo formos deimantai taip pat pasirenkami gana dažnai. Itin mėgstami dėl savo dėkingos pailgos formos, kuri vizualiai pailgina pirštus bei pabrėžia jų grakštumą. Renkantis šių formų deimantus, ypatingą dėmesį reikėtų skirti jų skaidrumui, kadangi galimi akmens netobulumai gali matytis aiškiau nei brilianto arba princesės formos deimante.

Ieškantiems kažko tikrai išskirtinio, galimos ir kitos deimantų formos. Pavyzdžiui, romantiška širdelės forma arba elegantiška ir akį traukianti markizės forma. Tiesa, renkantis išskirtinį sužadėtuvių žiedą su netradicinės formos deimantu, šis turėtų būti didesnis – bent 0.50 ct ir daugiau, jei norite, kad jo forma tobulai atsiskleistų bei būtų aiškiai matoma.

Deimanto dydis

Turbūt dažniausiai užduodamas klausimas yra „Kokio dydžio deimantą pasirinkti?“. Taigi, pirmiausiai reikėtų pradėti nuo to, kad deimantai yra matuojami svorio matais – karatais. Pavyzdžiui, patys populiariausi deimantų svoriai yra 0.50 ct (tokio brilianto skersmuo yra 5 mm), 0.70 ct (tokio brilianto skersmuo yra 5.6 mm) bei 1.00 ct (tokio brilianto skersmuo yra 6.5 mm).

Kokio dydžio briliantą pasirinkti yra Jūsų asmeninis reikalas. Pirmiausiai, patartina apsibrėžti aiškų biudžetą, kiek planuojate išleisti šiam papuošalui. Darykite tai drąsiai! Juvelyrikos studijos konsultantai padės Jums išsirinkti žiedą pagal norimą sumą, nesvarbu tai triženklė ar keturženklė suma. 

Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį į merginos pirštus. Tobulas brilianto dydis klasikiniam žiedui yra 0.50 ct. Toks briliantas dailiai atrodys tiek ant 15, tiek ant 17 dydžio žiedus nešiojančios merginos pirštų. Jei vis tik piršto dydis didesnis – vertėtų pasirinkti didesnį – 0.70 ct, 1.00 ct deimantą arba rinktis „Halo“ tipo sužadėtuvių žiedą, kad šoniniai briliantai suteiktų papuošalui daugiau masės. 

Žiedo dizainas

Žinoma, tam, kad pasirinkto deimantų grožis būtų tinkamai atskleistas, labai svarbu žiedo dizainas. Tinkamai parinkti akmens laikikliai ar paties rėmelio plotis bei forma gali padėti vizualiai padidinti centrinį akmenį.

Dažniausiai pasirenkamas klasikinio dizaino žiedas su vienu centriniu akmeniu. Jei pasirinkote briliantą, tuomet keturi akmens laikikliai vizualiai gali sukurti kvadratinę formą, o šeši laikikliai – romantišką, gėlės žiedą primenančią formą.

Sužadėtuvių žiedas „Vitta“

Norintiems daugiau spindėsio, žiedo rėmelis gali būti puoštas papildomais mažesniais briliantais per visą arba iki pusės žiedo rėmelio. Baltų briliantų rėmeliu gali būti papuoštas ir pats centrinis deimantas, o tokio tipo žiedai yra vadinami „Halo“ sužadėtuvių žiedais.

Sužadėtuvių žiedas „Elada“

Tuo tarpu, jei ieškote kažko traukiančio akį, patį žiedo rėmelį galite puošti ne tik baltais briliantais, tačiau ir kitais brangakmeniais, tokiais kaip mėlyni ar rožiniai safyrai, žali smaragdai ar tamsiai raudoni rubinai.

Sužadėtuvių žiedas „Giselle“ su deimantais ir smaragdais

Konsultacijos nuotoliniu būdu

Nors apsilankyti juvelyrikos studijose gyvai šiuo metu galimybės nėra, išrinkti sužadėtuvių žiedą nuotoliniu būdu gali būti taip pat lengvai įgyvendinama. Juvelyrikos studijoje dirbantys konsultantai yra pasiruošę Jums pagelbėti visais įmanomais būdais. O, kad procesas vyktų sklandžiau, prieš kreipiantis į konsultantą, atlikite šiuos tris žingsnius:

  1. Jei pavyksta, nustatykite merginos žiedo dydį. 
  2. Apsibrėžkite sumą, kiek norite ir galite skirti sužadėtuvių žiedui. 
  3. Internetinėje parduotuvėje išsirinkite bent 2-3 žiedo modelius, kurie Jums atrodo patraukliausi (nepriklausomai nuo kainos). 

Pateikite šią informaciją konsultantui ir laukite pasiūlymo. Jums bus pateikti panašios stilistikos, Jūsų biudžetą atitinkantys žiedai bei išsami vaizdinė medžiaga, tad beliks tik išsirinkti! 

Straipsnį paruošė INDIVI juvelyrikos studijos papuošalų ekspertė Viktorija Matuzonytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *