5 populiariausi prietarai apie papuošalus

Tikima, kad papuošalai turi apsauginių galių ir padeda išvengti nemalonių palinkėjimų. Blizgūs aukso ar kito metalo paviršiai bei žaižaruojantys akmenukai veikia tarsi veidrodis ir apsaugo Jus nuo „blogos akies“. Tačiau, yra ir įvairiausių kitų prietarų bei tikėjimų apie Jūsų nešiojamus juvelyrikos dirbinius, kuriuos greičiausiai jau esate kažkur girdėję, o gal net susidūrę asmeniškai. Tad, kokiais prietarais tikite Jūs?

1. Ar sidabro ir aukso papuošalus nešioti kartu – blogas ženklas?

Kaip kiekvieną dieną pasirenkate drabužius, kuriais vilkėsite, greičiausiai, taip pat priderinate ir papuošalus. O ar nešiojate auksinius ir sidabrinius juvelyrikos dirbinius kartu? Jau nuo atmenamų laikų tikima, kad nešiojant šiuos du metalus vienu metu galima pritraukti „blogą žvilgsnį“ bei nelaimes, kadangi derinami du skirtingi metalai simbolizuoja priešpriešą ir nesutarimus.

Tuo tarpu, jei vis tik mėgstate derinti šaltą sidabro atspalvį su auksiniu, siūlome Jums alternatyvą – vietoje sidabro rinkitės rodžio medžiaga padengtą baltą auksą. Tokie papuošalai ne tik bus ilgaamžiškesni nei sidabriniai, tačiau ir padės išvengti prietaro, apie dviejų skirtingų metalų dėvėjimą vienu metu.

Pakabukas „Patricia“ su deimantais

2. Perlai vestuvių dienai – netinkamas pasirinkimas?

Tai vienas populiariausių įsitikinimų, kad perlai, pasirinkti pasipuošti vestuvių dienai gali atnešti skausmą ir liūdesį vedybiniame gyvenime. Manoma, kad dėl savo apvalios formos perlai simbolizuoja ašaras, greičiausiai todėl šis prietaras ir yra gajus.

Tačiau, jei norite šio prietaro išsipildymo išvengti – perlai turėtų būti Jums padovanoti kito žmogaus. Su meile bei rūpesčiu dovanojami perlai ne tik paneigs šį įsitikinimą, bet ir taps įsimintina dovana ir širdingo palinkėjimo ženklu. Papuošalai su perlais prie vestuvinės suknelės dera nuostabiai, tad kodėl gi neturėtumėte jais pasipuošti savo įsimintiniausią gyvenimo dieną?

Auskarai su perlais, 9 mm jūriniai perlai

3. Negalima matuotis savo vestuvinio žiedo iki vestuvių dienos

Tikriausiai apie šį prietarą esate girdėję ne kartą, ypač iš savo tėvų ar senelių. Tikima, kad jei pradėsite matuotis savo pagamintus vestuvinius žiedus iki paskirtos vestuvių dienos, tai gali atnešti blogą sėkmę būsimai santuokai.

Tačiau ką daryti, jei užsisakėte vestuvinius žiedus ir labai norisi juos pasimatuoti bei patikrinti, ar pasirinktas dydis geras? Siūlome sprendimą – jei savo vestuvinius žiedus gaminate individualiai juvelyrikos studijoje, pasiteiraukite, ar būtų galimybė pasimatuoti ne iki galo pagamintus žiedus. Tokia juvelyrika jau bus įgavusi apvalią formą, atitinkančią Jūsų žiedų dydžius, tačiau žiedai dar nebus visiškai paruošti dėvėjimui, todėl būsite užtikrinti, kad galutinis rezultatas Jums bus tinkamas ir neprireiks jų pakartotinai matuotis iki pat vestuvių dienos. Ne tik išvengsite prietaro išsipildymo, bet galėsite ir nesudėtingai pakoreguoti žiedų dydžius, jei šie Jus pasirodys netinkami.

Vestuviniai žiedai „Nica“ su briliantais

4. Jokių skolintų papuošalų su deimantais!

Legendų bei įdomių istorijų apie papuošalus su deimantais yra apstu. Girdėjome galybes įdomių istorijų, kaip pavogti arba kaip kitaip neteisėtai pasisavinti deimantai atnešė nesėkmes. Iš tiesų, šis tikėjimas aktualus ir šiandien. Manoma, kad deimantas turi būti gautas dovanų arba išsirinktas paties žmogaus asmeniškai, kadangi šis žėrintis ir pats kiečiausias žemėje akmenukas turi savyje mistinių galių ir gali priklausyti tik vienam šeimininkui. Todėl jei nusprendėte įsigyti papuošalą su deimantu, nederėtų jo pirkti iš „antrų rankų“. Manoma, kad deimante susikaupia visa jo nešiotojo gera ir bloga gyvenimo patirtis bei išgyvenimai, todėl net jei nusprendėte savo turimą papuošalą su deimantu perleisti kažkam kitam, būtinai perduokite jį tik su gerais palinkėjimais.

Auskarai „Three diamonds“ su briliantais

5. Nenusiimkite savo sužadėtuvių žiedo

Dar vienas labai populiarus prietaras, apie kurį iš tiesų vertėtų rimtai pagalvoti. Tikima, kad negalima nusiimti ir ypač duoti kitiems pasimatuoti savo sužadėtuvių žiedo. Tai meilės ir rūpesčio simbolis, priklausantis tik Jums, todėl šio prasmingo papuošalo perdavimas kitiems, net jei tik pasimatuoti, gali Jums atnešti blogą sėkmę ir net pakenkti santykiams. Visoms, norinčios pasimatuoti Jūsų žiedelį drąsiai sakykite, kad iki vestuvių šio papuošalo nusiimti nenorėtumėte, o smalsioms draugėms verčiau pasiūlykite kartu apsilankyti juvelyrikos studijoje ir pačioms pasimatuoti šimtus skirtingų žiedų su deimantais variantų.

Sužadėtuvių žiedas „Vitta“ su briliantu

Žinoma, nepamirškite, kad prietarai yra skirti tik tiems, kurie jais tiki, todėl, neverta kiekvieno iš jų priimti labai rimtai. Tačiau, jei vis tik kažkuris išsipildė – nenustebkite, juk apie tai tiek daug kalbama ne veltui!

Straipsnį parengė INDIVI juvelyrikos studijos papuošalų ekspertė Viktorija Matuzonytė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *